Yoga eğitmeni maaşları

Yoga eğitmenleri ne kadar maaş alırlar?

Yoga, ilk olarak Hindistan’da ortaya çıkmış fiziksel ve zihinsel disiplinleri tarif etmek için uygulanan bir yöntemdir. 1000 seneyi aşkın süredir yapıldığı düşünülmektedir. İlk olarak Hindistan’da ortaya çıksa da günümüzde hızla yayılmış ve tüm dünyada uygulanmaya başlanmıştır. Ülkemiz de bu trende ayak uydurmuştur. Günümüzde Türkiye’de çok sayıda yoga salonu ve yoga eğitmeni bulunmaktadır. Ayrıca online eğitimler de verilmektedir. Peki yoga eğitmenlerinin ne kadar gelir elde ettiklerini merak ediyor musunuz?

Yoga eğitmenleri ne kadar kazanır?

Yoga eğitmeni olmak için ülkemizde çeşitli kurs merkezlerine müracaat ederek ücreti ile beraber bir sertifika edinmelisiniz. Bu süreçte karşınıza çıkan aşamaları Yoga Eğitmeni Nasıl Olunur yazımızda detaylı olarak anlattık.

Yoga eğitmenleri sadece özel sektörde istihdam edilmektedirler. Kamuda çalışma imkanları bulunmamaktadır. Özel sektörde ise kendi iş yerlerini açabilecekleri gibi bir yoga salonunda eğitmen olarak da iş bulabilirler. Yoga son yıllarda popülaritesini günden güne arttırmaktadır. Yoga salonlarına müracaat eden öğrencilerin sayısı da dolaylı olarak yükselmektedir. Ancak alanında uzman bir yoga öğretmeni yani yogi bulmak kolay değildir. Bu sebepten iyi bir yoga eğitmeninin maaşı da az bulunmasından dolayı fazla olmaktadır. Sektörde ortalama olarak 4.000 TL ile 5000 TL arasında değişen miktarlarda maaşlar almaktadırlar.

Şayet kendi iş yerinizi açarsanız da iyi bir reklam ile ciddi bir öğrenci sayısına ulaşmanız içten bile değildir. Bu sayede belirttiğimiz ücretlerin kat ve kat fazlasını kazanma şansınız bulunmaktadır. Çünkü alanında iyi yoga salonları öğrenci başına aylık 200 TL – 300 TL gibi rakamlar talep etmektedirler. 100 öğrenciniz olduğu düşünüldüğünde oldukça güzel bir rakam cebinize girmiş olur.

Günümüzde çok sayıda kişi kurumsal hayattaki koşuşturmacadan sıkılmış durumda. Bu sebepten farklı mesleklere yönelerek hem para kazanmak hem de rahat edebilecekleri bir meslek seçmek istemektedirler. Yoga eğitmenliği bu mesleklerden bir tanesidir. Gelecekte de iş stresinin giderek artacağı düşünüldüğünde, yoga öğrenmek için başvuru yapacak olan kişi sayısının da hızlı bir biçimde artacağı düşünülmektedir. İçsel mutluluğa, huzura ulaşmak isteyen kişiler tarafınıza müracaat ederek yoga yapacaklardır. Sadece kurs merkezlerinde değil, anı zamanda özel ders vererek de bu kişilere yoga öğretmeniz mümkündür.

Bu yazımızda yoga eğitmeni ne kadar para kazanır, yoga eğitmenleri ne kadar maaş alır, yoga eğitmeni maaşları ne kadardır gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.
Yorum Yaz