Yerli otomobil iş ilanları ve iş başvurusu

Ülkemiz çoğu konuda ürünleri ihraç eden bir durumda bulunmaktadır. Bunda yüksek teknoloji ürünlerini üretemememiz etkendir. Son yıllarda bu durumu tersine çevirmek için oldukça yoğun şekilde çalışmalar yapılıyor. Şirketler Ar-Ge’nin ne kadar önemli olduğunu fark etmiş olacaklar ki bu alanda yatırımlarını arttırıyorlar. Yerli üretim olan ürünlerin sayısı da bu vesile ile günden güne artıyor ve ürünleri daha az ithal eder duruma geliyoruz. Bu konuda ülkemiz önemli bir adım daha attı ve yerli otomobil üretmek için kolları sıvadı. C sınıfı SUV aracı olarak tasarlanan yerli otomobil çok yakın bir sürede yollarda olacak. Yerli otomobil, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) tarafından tasarlanmıştır. Henüz geliştirme aşaması devam eden araç çift motorlu ve 4X4 sistemine sahip olacak ve boyut itibariyle 5 kişi oldukça rahat bir şekilde seyahat edebilecek. Yerli otomobilin ülkemize kazandıracağı çok sayıda şey var. Ancak bu üretimin bir önemi de sağlayacağı istihdam. Yerli otomobil üretim tesislerinde doğrudan 5 bini aşkın kişiye istihdam sağlayacak ve bu alanda çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirilecek. Yerli otomobil fabrikası iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamında.

Yerli Otomobil Fabrikası İş İlanları 2020

Yerli otomobilde en ince ayrıntısına kadar tüm detaylar düşünülmüş durumda. Piyasada bulunan Suv tipi elektrikli araçlar ile oldukça rahat bir biçimde rekabet edebilecek seviyedir. Üretim fabrikası yani tesisleri Bursa ilimizde yer alacaktır. Bursa ilimizdeki yerli otomobil fabrikasına ise yakın zamanda çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapılacak.

Yerli Otomobil Fabrikası tarafından yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; makine mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, pres proses uzmanı, test mühendisi, ar-ge tasarım uzmanı, motor sistemleri mühendislik uzmanı, engelli personel, güvenlik görevlisi, forklift operatörü gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer alıyor. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılacak?

Yerli Otomobil İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Bursa ilimizde kurulması kesinleşen yerli otomobil fabrikası için henüz yer tahsisi yapılmadı. Yeri tam olarak belli olmasının ardından da fabrikanın üretim noktasına gelebilmesi adına hızlı bir şekilde inşa süreci başlayacak. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasına ise henüz var. Ancak fabrika yapımı sırasında çok sayıda kişiye iş imkanı sağlanacak. Bu konuda iş başvuru formu ve insan kaynakları sayfası açıklandığında isadresi.net olarak tarafınıza bilgi vereceğiz. Bizleri takip edebilirsiniz. Bu yazımızda Yerli Otomobil Fabrikası iş ilanları ve işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


Bir Yorum

  1. Selçuk açık 26 Şubat 2020

Yorum Yaz