Plasiyer nedir, ne iş yapar, nasıl olunur?

Plasiyer nedir, kimdir, ne demektir?

Firmaların karlılıklarını yükseltebilmeleri için satış ve pazarlama sürecini oldukça iyi kontrol edebilmeleri gerekmektedir. Satacağınız ürün ne kadar kaliteli olursa olsun şayet pazarlama sürecini iyi yönetemezseniz, kar elde etme konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Plasiyer de firmaların pazarlama süresince çalışmakta olan bir meslek grubudur. Plasiyer hizmet vermiş oldukları firmanın tanıtım, pazarlama ve satış faaliyetlerini yürütmekle görevli kişilerdir. Saha satış görevlisi olarak da bilinirler. Plasiyerler genel olarak maaşlarına ek primle çalışırlar.

Plasiyer ne iş yapar, görevleri nelerdir?

Plasiyer, Fransızca’ da placier olarak ifade edilmekte olup dilimizde ticaret alanında; aracı, temsilci, gezgin satıcı gibi anlamlarda kullanılmaktadır. Bankalar ve diğer firmalar ürünlerini pazarlama konusunda plasiyerlere ihtiyaç duyarlar. Plasiyer firmaya ait ürünlerini satışını gerçekleştirmekte ve pazarlama sürecinde rol almaktadırlar. Sokaklarda firmaların adına dolaşan, firmanın ürünlerini bizlere satmaya çalışan kişileri düşünebilirsiniz. İşte bu görevleri yerine getiren kişiler plasiyelerdir. Plasiyer yaya olarak dolaşabilecekleri gibi belirli bir konumda da bekleyebilirler. Bunun dışında kendilerine tahsis edilmiş araçlarla da satış ve pazarlama süreçlerini yönetmektedirler. Peki plasiyer nasıl olunuyor?

Plasiyer nasıl olunur?

Plasiyer genel olarak gezici kimselerdir. Bu sebepten bir çok firma plasiyer alımı gerçekleştirirken ehliyet sahibi olması şartını koşmaktadır. Bunun dışında iyi görünümlü, planlı çalışmayı seven, disiplinli, diksiyonu düzgün ve en az lise mezunu kişiler bu meslek için tercih edilmektedir. Plasiyer olmak için herhangi bir üniversitenin herhangi bir bölümünden mezun olmanız gerekmemektedir. Plasiyer olmak için plasiyer iş ilanlarını takip edebilir ve bunlara başvuruda bulunabilirsiniz. Gerek isadresi.net adresimiz üzerinde gerekse diğer kariyer portallarında çok sayıda plasiyer ilanını görebilirsiniz.

Bu yazımızda plasiyer tüccar anlamı nedir, plasiyer şoför elemanı ne demek, plasiyerlik nedir, plasiyer olmak istiyorum nasıl olurum gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca plasiyerlerine ne kadar maaş aldıklarına PLASİYER MAAŞLARI yazımızdan ulaşabilirsiniz. 


Yorum Yaz