Okul müdür maaşları

Okul Müdürü Maaşları 2020

Okul müdürü, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan tüm özel veya devlet okullarında bulunması gereken bir mercidir. Okullarda en yetkili kişi olan okul müdürü olmak için 8 sene görev yapmış olmanız gibi çeşitli şartlar bulunmaktadır. Okul müdürleri ders programlarını hazırlamak, öğretmenlerin görev ve nöbet çizelgelerini düzenlemek, okul içi güvenlik ve eğitim kalitesi açısından gerekli gördüğü tekbirleri almak gibi çeşitli görevleri bulunmaktadır. Bir önceki yazımız olan okul müdürü nasıl olunur konusundan bu hususlar hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz. Peki okul müdürleri ne kadar para kazanıyorlar?

Okul Müdürleri Ne Kadar Maaş Alıyorlar?

Okul müdürü olmak için her sene çok sayıda kişi başvuru yapmaktadır. Ancak çok sayıda kişi okul müdürleri ne kadar maaş alıyorlar, ne kadar gelir elde ediyorlar merak ediyorlar. Aşağıda vermiş olduğumuz tabloda okul müdürlerinin aylık olarak ne kadar gelir elde ettiklerini yıllara göre görebilirsiniz. Bahsi geçen rakamlar bekar, çocuksuz bir okul müdürünün net maaşıdır. Aile yardımı, çocuk yardımı gibi çeşitli ek ödenekler ile beraber maaş yükselmektedir.

2020 4050 TL
2019 3710 TL
2018 3580 TL
2017 3230 TL
2016 2855 TL
2015 2610 TL

Okul müdürlerinin almış oldukları maaş ayrıca ek ders ücreti ve öğrenim tazminatları da eklenmiş olduğunda daha da yükselmektedir.  

Okul müdürleri maaş karşılığı kaç saat derse girer? : Okul müdürleri haftada en az 2 ve en fazla da 6 saat derse girmek durumundadırlar. 

Vermiş olduğumuz maaşlar lise, özel okul, devlet okulu, ortaokul gibi öğretim kurumlarda okul müdürlerinin almış oldukları maaşlardır. Emekli olduğunda maaşları farklılık göstermektedir ve derece kademesine göre emekli maaşı hesaplaması yapılır. Okul müdür ve okul müdür yardımcıları aynı maaşı almaktadır. Bu yazımızda okul müdürleri ne kadar maaş alır, alıyor, okul müdürleri kaç lira maaş alır gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


Yorum Yaz