Kategori: Kamu İş İlanları

Kamu sektöründeki her türlü ilanın yer aldığı kamu iş ilanları kategorisi; isadresi.net sitesi farkıyla, hızlı, tüm sektörlere hitap edebilen ve tüm kamu sektörünün yer aldığı ilanlar paylaşılmaktadır. Bu kategoriye bakan insanların mutlaka faydalanacakları kamu iş ilanları yer almaktadır.

Kamu iş ilanları kategorisi, devlete girip kendisini memur, polis, zabıta memuru, ziraat mühendisi, jeoloji mühendisi, hemşire, asker yapmak isteyen herkesin rahatlıkla bakabileceği, iş arayabileceği, eşine ya da dostuna güvenle tavsiye edebileceği bir kategoridir. Kategorinin temelinde kamu ilanları ile kamu ilanlarına başvurunun nasıl yapılacağı hakkında bilgi verilmektedir.

Kamu İş İlanları Nedir?

Herkese açık olan, vatandaşı olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği konumda bulunan kamu kelimesi, memur, asker, polis, doktor, şoför, ÖGG, PDR, operatör, veteriner gibi insanların tercih ettiği bölümdür. Devletin temel kısmını oluşturan kamu, hem halk hem de kamuya açık anlamına gelir.

Kamu iş ilanları ise; devlet dairelerinde, devletin memurluk kısmında, devlet bünyesinde açık olan yere insanların yerleşmesi için ilan, açıklık, bildiri paylaşıldığı yerdir. Devlete atanmak, devlette çalışmak isteyen milyonlarca insanın yer alması kamuya yani devlete ait iş ilanları sayfalarını sitelerini ve gruplarını doğurmuştur. Arkasını devlete dayamak isteyen yaşı ve öğrenim durumu fark etmeyen insanlar, bu kategori ile kolaylıkla iş bulacaklardır.

Kamu İş İlanları Kategorisinde Neler Bulunur?

Kamu iş ilanları kategorisinde devlete atanmak isteyen, devlette iş arayan herkesin rahatlıkla iş bulabileceği işler yer almaktadır. Lakin kategoride sadece işler yer almaz. İşlerin yanında; devlete ait bir iş ilanına nasıl başvurulacağı, belediye ilanlarında neler yapılacağı, başvuru durumları, başvurunun nereden yapılacağı gibi konular da bu kategoride yer almaktadır.

Bu kategorinin içerisinde;

  • Belediye iş ilanları
  • Hastane iş ilanları
  • Valilik iş ilanları
  • Yol, su, elektrik, doğalgaz gibi firmalarda iş ilanları

Kısaca devlet sektöründeki A’dan Z’ye her türlü iş, bu kategoride yer almaktadır. Eğer hedefiniz ve hayalinizde memur olmak varsa mutlaka buraya göz atmalısınız. İŞKUR yani Türkiye İş Kurumu üzerinde veya kendi web siteleri üzerinde ilanlar yayınlayan kamu kurumlarına ait bu duyurular isadresi.net sitemiz üzerinde bulunmaktadır. Tüm bu ilanlarda engelli personellerin, eski hükümlü yani sabıkalı işçilerin başvuru yapabilecekleri pozisyonlar yer almaktadır.

Kamu Kategorisi Farkı

Bu kategoriye ilgi duyanlar, eğitim durumları ne olursa olsun rahatlıkla iş bakabilir. Her sektörün kamu işlerinin paylaşıldığı kategoride, başvurular, sınavlar, başvuru örnekleri, başvurunun nasıl yapılacağı hakkında çok detaylı açıklamalar yer almaktadır. Bu sayede başvurmak isteyen insanlar, hem mevcut siteyi görürken hem de kamu işi hakkında detaylı bilgiye sahip olmuş olur. İş başvurusunda çok önemli kısım olan “iş hakkında bilgilenmek” kamu iş ilanları kategorisi sayesinde kolaylaşmaktadır.

Kamudaki tüm bölümlerin duyularını ilgi ve alakayla takip eden site, duyuruların paylaşıldığından kısa süre sonra siteye eklemektedir. Kamu hakkında A’dan Z’ye tecrübeli editör ve yazarların yer aldığı kategoride, her türlü soru da uzman ve bilgili kişiler tarafından cevaba kavuşmaktadır. Özel olarak düşünülen bu kategori ile, hem kendinize hem de sevdiklerinize iş bulma şansına sahip olacaksınız.

Kamuda Daha Çabuk İş

Kamu sektörü bilindiği üzere en güzel ve bu yüzden de girilmesi oldukça zor bir bölümdür. Çünkü her sene üniversite mezunları, özel sektörü sevmeyen insanlar, lise mezunları ve öğrenimi yarıda bırakmış bazı insanlar kendisini devlete atabilmek için her yolu denemektedir. Adeta hızlı olanın kamuya girdiği dünyada, hızlı iş ilanını okuyup başvuranların memurluk şansı diğerlerine göre daha çoktur.

Kamu iş ilanları kategorisi ile hem kamudaki iş ilanlarını okuyup hem de başvuru yapabileceksiniz. Link olarak yazı içerisine bırakılan ilanlar sayesinde hızlı şekilde başvuru yapıp devlete atılma şansınızı arttıracaksınız. Çok sayıda personel alımı yapan yerler sayesinde ise; hem kendiniz hem de sevdikleriniz başvurabilecek. Bunun için yazıların içerisindeki “paylaş” düğmesi ile sevdiklerinizi de kamu sektöründe işçi, memur, personel, eleman yapma şansınız var.

Sayısız Türkiye Geneli Kamu İş İlanları

Yüzden fazla iş ilanı bulunan kamu kategorisinde, farklı sektörlerde yer almaktadır. Hastane, belediye ve devletin hizmet sektöründeki yerlere başvurulabileceğiniz bölüm olan kamu kategorisinde, sayfanın altında bulunan “ÖNCEKİ 1-2-3 SONRAKİ” seçeneği ile daha fazla kamu iş ilanına erişme şansınız bulunmaktadır. Herkese her türlü iş misyonu bulunan kategori, sade bir şekilde tasarlanıp insanlara sunulmuştur. Sayfalarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz, yeni mezun adayların KPSS şartı olmadan yani KPSS’siz başvuru yapabilecekleri pozisyonlar bulunmaktadır.

Hem yazı içerisinde hem de yazının girişinde tarih bulunan kategoride, insanlar son dakika ve güncel iş ilanının ne zaman paylaşıldığını kolaylıkla görebilecek. Bu kategoride, Türkiye’nin her yerinden kamuya ait iş ilanları paylaşıldığı için her il ve ilçeye göre kamu iş ilanı sayfada yer almaktadır.

Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Denizli, Balıkesir, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Isparta, Konya, Kocaeli, Kayseri, Kahramanmaraş, Mersin, Niğde, Ordu, Rize, Sinop, Şanlıurfa, Samsun, Tokat, Trabzon, Yalova, Zonguldak gibi Türkiye geneli tüm kamu iş ilanları bu kategoride bulunmaktadır.