Jigololar ne kadar para kazanıyor?

Jigololar ne kadar para kazanıyorlar?

Jigolo, belirli bir ücret karşılığında veya bakımlarının karşılaması durumunda seks münasebetini gerçekleştiren erkek seks işçilerine verilen isimdir. Ancak bilinenin aksine jigololar sadece seks işçisi değildir. Bunun yanında jigololar sadece cinsel anlamda değil, aynı zamanda gezilerde ve çeşitli sosyal etkinlerde de kadınların yanlarında eskortluk hizmeti verirler. Örneğin önemli bir iş görüşmesi olan bir kadın, görüşmeye yalnız gitmemek adına bir jigolo tutabilir ve kendisine eşlik etmesini sağlayabilir. Ülkemizde 50 bini aşkın erkeğin jigololuk yaptığı düşünülmektedir. Peki jigoloların ne kadar para kazandıklarını merak ediyor musunuz?

Jigololar ayda ne kadar kazanıyorlar?

Jigolo olmak için herhangi bir üniversite mezunu olmak gibi belirli spesifik bir şart bulunmamaktadır. Ancak dış görünüş, bakımlı ve temiz olmak gibi bazı özelliklerin bulunması jigololuk mesleğinde önem arz etmektedir. Tüm bunlara jigolo nasıl olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Jigololuk mesleğini çekici kılan şeylerden bir tanesi de jigoloların elde etmiş oldukları gelirdir. Erkek seks işçisi olarak tanımladığımı jigololar her ay ciddi miktarlarda gelir ede edebiliyorlar. Kuşkusuz bu sektörde bir alt limit veya bir üst limit bulunmuyor. Bir jigolonun müşterisi ne denli fazla ise elde etmiş olduğu gelir de o kadar artıyor. Fakat genel olarak aylık ortalama kazançları 3 Bin TL ile 5 Bin TL arasında değişkenlik gösteriyor. Aşağıda jigololar ile yapılan bir röportajda belirtilen rakamları paylaştık. Bu sayede jigoloların kimden ne kadar ücret aldıklarını, toplamda ne kadar gelir elde ettiklerini hesaplayabilirsiniz.

  • Jigoloların almış oldukları ücret geçirilen saat ve müşterinin yaşına göre hesaplanıyor. Sektörde ortalama fiyatlar 150 TL ile 950 TL arasında değişiyor.
  • Grup seks ücretleri ise bu rakamlardan çok daha fazla. Bu tür ilişkilerde elde edilen gelir 1000 TL ile 2000 TL arasında değişiyor.
  • Özel gün ve etkinliklere katılan yanında diğer özel ihtiyaçlarını gideren jigololar ise yine 500 TL ile 1500 TL arasında değişen ücretler talep edebiliyorlar.

Tüm bunlara göre erkek seks işçisi olarak nitelendirdiğimiz jigoloların aylık kazançları bir hayli yüksek seviyelerde diyebiliriz. Sadece kadınlar değil, ülkemizdeki erkek seks işçileri de bu mesleği yaparak oldukça ciddi rakamlarda kazanç elde ediyorlar. Fakat yinelemekte fayda var. Kadın veya erkek fark etmeksizin para karşılığı seks yapmak ülkemiz yasalarınca yasaklanmıştır ve cezası bulunmaktadır. Bu sebepten bu işi yapacak olan veya yapmak isteyen kişilerin yasaları çiğneyeceğini unutmayın. Bu yazımızda jigoloların gelirleri ne kadardır, jigolo maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


Yorum Yaz