BOTAŞ iş ilanları ve iş başvurusu

Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü veya bilinen kısa ismi ile BOTAŞ, Türkiye Cumhuriyeti ile Irak Cumhuriyeti arasında imzalanan Ham Petrol Boru Hattı Taşıma Anlaşması çerçevesinde Irak ham petrolünün İskenderun Körfezi’ne taşınmasını sağlamak amacı ile kurulmuş olan bir kamu kurumudur. 1974 yılında kurulan BOTAŞ, daha sonra ülkemizdeki enerji ihtiyacının giderek artması sebebi ile doğalgaz taşımacılığı faaliyetlerine de başlamıştır. Genel Müdürlüğü Ankara ilimizde yer almakta olan BOTAŞ, yıllık 20 milyar TL’yi aşkın cirosu ile ülkemizin en büyük kurumları arasında yer almaktadır.  BOTAŞ bünyesinde binlerce kişi istihdam edilmektedir. Kurum bu kişilere ek olarak çeşitli dönemlerde yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. BOTAŞ tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamında yer bulmuştur.

BOTAŞ İş İlanları 2019

BOTAŞ; NABUCCO projesinin yüzde 16,67 ve TANAP projesinde de yüzde 30 hissedar durumundadır. Ankara’da Doğalgaz İşletmeleri ve Piyasa İşlemleri Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Buraya bağlı olmak üzere İstanbul ve Kayseri İşletme Müdürlükleri, Kırklareli, Bursa, İzmir, Konya, Erzurum, Çarşamba ve Kahramanmaraş’ta Şube Müdürlüğü şeklinde teşkilatlanmıştır. Bunların yanında Marmara Ereğlisi’nde LNG İşletme Müdürlüğü, Ceyhan’da Petrol İşletmeleri Bölge Müdürlüğü, Hatay Dörtyol’da bulunan Dörtyol İşletme Müdürlüğü bulunmaktadır. BOTAŞ ihtiyaç duyduğu zamanlarda tüm bu illerimizde çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir.

BOTAŞ tarafından yayınlanan veya yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; şoför, avukat, özel güvenlik görevlisi, diyetisyen, teknik eleman, gemici, engelli personel, eski hükümlü işçi, arkeolog, itfaiyeci, kimyager, kaynakçı, sağlıkçı, stajyer, teknisyen, harita teknikeri, inşaat teknikeri, doğalgaz teknikeri, makine teknikeri, elektrik teknikeri, mühendis, uzman yardımcısı gibi çok sayıda iş başvurusu yapılabilecek kadro ve pozisyon bulunuyor. Peki BOTAŞ’a nasıl girilir, BOTAŞ’a nasıl başvurulur?

BOTAŞ İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

BOTAŞ yeni çalışan ihtiyacı oluştuğu vakit İŞKUR yani iskur.gov.tr adresi üzerinde iş ilanı yayınlamaktadır. Kadro ve pozisyona göre KPSS şartı aranmaktadır. Akabinde bu iş ilanlarına başvurular yine İŞKUR üzerinden alınır. Harici olarak İnternet üzerinde bir iş başvuru formu ise bulunmaz. Tüm bu iş ilanları duyuruları ise www.isadresi.net sitemiz üzerinde siz değerli okurlarımız ile paylaşmaktayız. İlanlardan haberdar olmak için bizleri takip edebilirsiniz. Bu yazımızda BOTAŞ iş ilanları, işe alım süreci ve insan kaynakları hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.
Yorum Yaz