Akkuyu Nükleer Santrali iş ilanları ve iş başvurusu

Nükleer enerji, özellikle gelişmiş ülkelerde yıllardır kullanılmakta olan bir enerji çeşididir. Ülkemiz her ne kadar geç dediğimiz bir zaman diliminde olsa da nükleer enerjiden yararlanmak için çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmaların kapsamında da ülkemizde nükleer santral kurulması için çalışmalar başlamıştır. Mersin ilimizde Gülnar ilçesinde yer temini gerçekleştirilmiş ve 2015 yılında nükleer santralin yapımına başlanmıştır. Akkuyu Nükleer Güç Santrali tahmini olarak 2022 yılında hizmete girecektir. Akkuyu Nükleer Santrali tamamlandığında ülkemizin elektrik ihtiyacının yüzde 6’sını tek başına karşılayacaktır. Akkuyu Nükleer Santrali bunun dışında binlerce kişiye de istihdam kapısı olacak. Şimdiden 500’den fazla öğrenci eğitimleri için Rusya’ya gönderilmiş durumda. Bunun haricinde de 3 bine yakın kişinin istihdam edilmesi öngörülüyor. Santralin hem yapımı sırasında hem de devreye girmesinden sonra çalışacak çok sayıda personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı ise yapılmaya devam ediyor. Akkuyu Nükleer Santrali tarafından yayınlanan en son iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

Akkuyu Nükleer Güç Santrali İş İlanları 2020

Fransa enerjide dışa bağımlılık oranı yüzde 50 iken, ülkemizin dışa bağımlılık oranı yüzde 75 civarında. Bunun en büyük sebebi Fransa’nın ihtiyaç duyduğu elektriğin çoğunu nükleer santraller sayesinde karşılayabilmesi. Akkuyu Nükleer Santrali yapımı sırasında yerli ürünlerin kullanılmasına ve yerli istihdama önem veriliyor. Bu kapsamda da gerek yapımı, gerek devreye girmesinin akabinde bünyesine çok sayıda personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı yapılacaktır.

Mersin İline Ait İş İlanlarını Facebook Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYIN

Akkuyu Nükleer Santrali tarafından şimdiye dek yayınlanmış veya yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; özel güvenlik görevlisi, öğrenci, elektrik mühendisi, kaynakçı, özel güvenlik elemanı, tekniker, teknisyen, bekçi, iş güvenliği uzmanı, mühendis gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunuyor. İş ilanları içinde ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılıyor?

Akkuyu Nükleer Santrali İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Akkuyu Nükleer Santrali ya da bilinen kısa adı ile Akkuyu NGS bünyesinde çalışmak istiyorum diyen vatandaşlarımız iş başvurularını iki farklı şekilde gerçekleştirebilirler. Öncelikle özgeçmişlerinizi hr@akkunpp.com mail adresine iletebilirsiniz. Harici olarak başka bir iş başvuru formu bulunmamaktadır. İş başvuruları, kurumun insan kaynakları departmanı tarafından detaylı olarak incelenecektir. Bu yazımızda Akkuyu Nükleer Santrali iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


Yorum Yaz